niedziela, luty 25, 2024
Home > samochody > Poznaj typowe błędy popełniane przy wynajmie samochodu
samochody

Poznaj typowe błędy popełniane przy wynajmie samochodu

Transport będzie jednym z największych wydatków dla każdego podróżującego, a popełnianie błędów podczas wynajmu samochodu może łatwo rozbić każdy budżet. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najczęstszych błędach popełnianych przez podróżnych podczas wynajmowania samochodów.
Typowe błędy: wynajem samochodu na lotnisku
Być może najczęstszym błędem wynajmu samochodu jest dokonywanie tego na lotnisku. Jest to najwygodniejsze miejsce dla wielu podróżnych, gdy chcą sobie zorganizować wynajem samochodów. Jednak wielu podróżnych nie zdaje sobie sprawy, że wynajem samochodów na lotnisku jest zazwyczaj droższy niż w innych miejscach.
Dlaczego tak jest? Zacznijmy od podatków. Niektóre porty lotnicze pobierają do 30% czynszu, podczas gdy podatki w innych miejscach prawdopodobnie będą o połowę niższe.
Wynajem i obsługa przestrzeni biznesowej na lotniskach jest droga, a koszty te muszą zostać przeniesione na klientów. Dlatego jedzenie na lotnisku wydaje się zbyt drogie, i dlaczego wiele zakupów na lotnisku jest nierozsądnych. Warto sprawdzić stawki w pobliskich wypożyczalniach lub w centrum miasta. Rozważ koszty transportu naziemnego z lotniska i niedogodności przed podjęciem decyzji.
Częste błędy: brak zapoznania się z strukturami cen
Firmy wynajmujące samochody mają tendencję do nagradzania dłuższych wynajmów. Wiele z nich ma tygodniową stawkę, która jest tańsza na zasadzie dziennej. Ale uwaga – wiele firm definiuje tydzień jako co najmniej pięć dni. Brzmi to szalenie, ale pięciodniowy wynajem może być w tej samej cenie, a nawet tańszy niż trzy dniowy! Zawsze sprawdzaj dostępne stawki, aby określić najlepszy okres wypożyczenia. Nie patrz tylko na swoją potrzebę samochodu, ale też na to co dana firma może Ci zaproponować.
Koszty paliwa również mają związek z tym podejściem. Niektóre firmy dadzą Ci pełen bak i oczekują tego samego po powrocie, ale inni dadzą Ci samochód z połową i poproszą o zwrot na tym samym poziomie. Niewykonanie tego może kosztować pieniądze. Czasami istnieje plan, który wymaga, abyś płacił za benzynę z góry za niższą cenę.
Firmy wiedzą, że ludzie często ignorują te kwestie i zwykle korzystają finansowo z błędnej kalkulacji. Dlatego, upewnij się, że znasz opcje cenowe przed podpisaniem umowy.
Typowe błędy: kupowanie zbyt drogiego ubezpieczenia
Większość podróżujących w budżecie wie, że powinni sprawdzić u swoich ubezpieczycieli samochodowych, czy są objęci wynajmem samochodu. Nierzadko zapewniany jest podstawowy zasięg. Firmy obsługujące karty kredytowe czasami zapewniają także pokrycie kosztów wynajmu samochodów. Warto poznać specyfikę. Ale sprzedawcy wynajmu samochodów często ostrzegają, że Twoje ubezpieczenie może nie obejmować wszystkiego. Zachęcają Cię do zakupu dodatkowych pakietów. Te dodatkowe koszty ubezpieczenia mogą podwoić wydatki, więc upewnij się, że są niezbędne przed wyrażeniem zgody na dokonanie zakupu. Dowiedz się, co jest wymagane i chroń się, ale nie bierz niczego, co oferuje wypożyczalnia, bez odrobiny rozeznania w tym temacie.